STEAM seminaras

2020 m. spalio–gruodžio mėnesiais Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos STEM dalykų mokytojai dalyvauja Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus organizuotame respublikiniame seminare „STEAM pamokos vertybių sistemos formavimas: mokinys kaip proceso ir rezultato indikatorius“.

Seminaro tikslas – dalintis STEAM modelio taikymo ugdymo procese patirtimi nuo strateginių sprendimų ir jų įgyvendinimų iki bendradarbiavimo su socialiniais partneriais.

Mokinių ugdymas remiantis STEAM modeliu yra modernus, perspektyvus ir orientuotas į sėkmę bei užtikrina norą domėtis, pažinti, mąstyti, kurti. Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus direktoriaus pavaduotojos Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė ir Ernesta Smalinskė pristato savo licėjaus STEAM modelio taikymo ugdymo procese patirtis, STEAM pamokas, orientuotas į mokinį, pamokų rengimo ir įgyvendinimo iššūkius bei galimybes. Mokytojai seminare aptaria mokyklos STEAM strategijos kūrimo principus.

Nuo 2019 metų Utenos Adolfo Šapokos gimnazija yra Lietuvos STEAM mokyklų tinklo narė. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alvyda Ambraškienė seminaro dalyviams pristatė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos STEAM modelį.