Mobili laboratorija – „Mobilioji bioklasė“ gimnazijoje

Kovo 30 d. į gimnaziją buvo atvykusi pirmoji šalyje mobili laboratorija – „Mobilioji bioklasė“. Dar rudenį chemijos mokytoja A. Zarankienė paprašė šio projekto organizatorių atvykti į mokyklą ir atėjus pavasariui tai įvyko.

Laboratoriniuose darbuose dalyvavo 20 mokinių iš visų keturių gimnazijos klasių, o juos kuravo genetikos, chemijos ir kitus biomokslus studijuojančios merginos, kurios šiuo metu atlieka praktiką projektą remiančioje bendrovėje „Thermo Fisher Scientific“. Mokiniai buvo supažindinti su darbu automatinėmis pipetėmis, dalyvavo pipetavimo olimpiadoje, taip pat pagilino savo žinias apie DNR ir naudodamiesi molekulinės biologijos metodais patys ją išskyrė ir pamatė be jokių mikroskopų. Invidualiai mokiniai taip pat vykdė ir eksperimentą: nustatinėjo, ar gautuose DNR mėginiuose yra erkinio encefalito bakterijų „borelijų“ specifinės DNR.

Gimnazistai, dalyvavę „Mobiliosios bioklasės“ programoje bei pabendravę su studentėmis, daug sužinojo apie naująsias technologijas, biomokslų studijas Lietuvoje bei karjeros šioje srityje galimybes.

Laura Kiaušaitė 4 b kl.

Renginio akimirkos: