Žmogaus saugos diena

Rugsėjo 25 d. gimnazijoje vyko žmogaus saugos diena, kurios metu visi II-ų klasių mokiniai dalyvavo mokymuose suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Mokymus vedė projekto „Auksinės minutės“ savanorių komanda. Į gimnaziją atvyko 5 medicinos studentės iš Kauno, komandai vadovavo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytoja, vaikų kardiologė Gerda Jančienė.

Kiekvienai klasei buvo pravesti 1,5 valandos trukmės mokymai, kurių metu mokinai mokėsi, kaip nustatyti, ar žmogui reikalinga pirmoji medicininė pagalba, kaip daryti širdies masažą, dirbtinį kvėpavimą, naudotis defibriliatoriumi (elektros šoku). Į gimnaziją buvo atvežta 30 manekenų, su kuriais mokiniai mokėsi teikti pirmąją pagalbą. Buvo imituojamos situacijos, kai žmogui gali sustoti širdis ir jam reikalinga skubi pagalba. Iš mokinių mokymai pareikalavo nemažai pastangų, bet buvo įdomūs ir tikrai naudingi.

Kai sustoja širdis, smegenys negauna deguonies ir ima mirti per 4 minutes. Gyvybę per šį laiką išgelbėti gali teisingai atliekamas gaivinimas, todėl pirmosios minutės po širdies sustojimo vadinamos auksinėmis. „Auksinės minutės“ yra ambicingas savanorių projektas, siekiantis per metus apmokyti 10000 moksleivių kokybiškai teikti pirmąją medicininę pagalbą ir taip išgelbėti šimtus gyvybių. Šios kilnios misijos vykdymas reikalauja nemažai pastangų ir išteklių, todėl prie jo gali prisidėti bet kuris žmogus ar organizacija.

Renginio akimirkos: