Gimnazijoje naudojama šiuolaikiška ir efektyvi internetinė sistema, padedanti mokytojui ruošti, o mokiniams ruoštis brandos egzaminams

Dabar prisijungę

Dabar svetainėje 45 svečiai (-ių) ir narių nėra

steam

Krepšinio turnyras Kupiškyje

Šių metų lapkričio 16 dieną Adolfo Šapokos gimnazijos krepšininkai vyko į Kupiškį, Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnaziją, kur buvo organizuojamas trijų komandų krepšinio turnyras. Ši krepšinio šventė buvo skirta paminėti 95-ajam šios gimnazijos gimtadieniui. Be jau minėtų Utenos ir Kupiškio moksleivių, turnyre taip pat dalyvavo krepšininkai iš Subačiaus. Geriausiai šioje šventėje sekėsi mūsiškiams, kurie ir iškovojo pirmąją vietą.

Burtai lėmė, jog uteniškiai jau pirmajame mače turėjo susitikti su pagrindiniais savo konkurentais – Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos krepšininkais. Mūsiškiai mačą pradėjo labai sėkmingai ir dėl Karolio Legenio bei Dovydo Treinio taiklių tolimų metimų, po pirmojo kėlinio buvo įgiję septynių taškų pranašumą – 24:17. Antrajame mačo ketvirtyje šapokiečiai toliau didino apsukas. Aro Bražiūno atkovoti kamuoliai ir rezultatyvūs jo prasiveržimai uteniškiams leido pirmauti net 17 taškų skirtumu. Visgi kupiškėnai nepalūžo ir, sulaukę audringo žiūrovų palaikymo, prieš ilgąją pertrauką sugebėjo ištirpdyti deficitą iki devynių – 40:31. Trečiasis kėlinys alsavo intriga. Ir viena, ir kita komanda sugebėdavo inicijuoti mini spurtą, tačiau L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazistams niekaip nesisekė persverti rezultato savo naudai. Tik šiek tiek sėkmingiau sužaista trečiojo ketvirčio pabaiga leido kupiškėnams dar labiau aptirpdyti šapokiečių pranašumą, todėl po šio kėlinio švieslentėje degė skaičiai 57:53. Ketvirtąją mačo dalį A. Šapokos gimnazijos krepšininkai pradėjo užsidegę. Aktyviai dirbę gynyboje ir lengvai perėmę kelis svarbius kamuolius, šapokiečiai vėl pabėgo į priekį. Kupiškėnai dar bandė gelbėtis individualiais veiksmais, tačiau tai jau nebepadėjo, o uteniškiai iškovojo pirmą ir labai svarbią pergalę turnyre – 72:53.

Mūsiškių gretose rezultatyviausiai žaidė A. Bražiūnas, surinkęs 31 tašką. Jam puikiai talkino K. Legenis ir D. Treinys, kurių sąskaitose atitinkamai 19 ir 11 taškų.

Pertraukos tarp rungtynių metu žiūrovai galėjo stebėti „Taikliausio snaiperio“ konkursą. Jame norą dalyvauti pareiškė net šeši krepšininkai, tarp kurių buvo ir du šapokiečiai: K. Legenis ir A. Bražiūnas. Mūsiškiai šiame konkurse pasirodė geriausiai: Aras, pataikęs 11 tolimų metimų, užėmė antrąją vietą, tuo tarpu Karolis pasiekė geriausią konkurso rezultatą – 13 taiklių metimų ir tapo šio konkurso nugalėtoju. Trečias „Taikliausio snaiperio“ konkurse liko Ignas Paulauskas iš Subačiaus (7 tšk.).

Iškart po šios šou dalies šapokiečiams vėl teko grumtis krepšinio aikštelėje. Šįkart varžovai buvo kiek silpnesni – Subačiaus gimnazistai. Nors auksinė sporto taisyklė sako: „Niekada nenuvertink savo varžovo“, šįkart ji nepasitvirtino. Jau nuo pat pirmųjų mačo sekundžių rezultatyvus uteniškių puolimas mindė Subačiaus komandą, o tai po pirmojo kėlinio leido turėti dviženklę persvarą 22:10. Antrąjį rungtynių ketvirtį Subačiaus gimnazistai pradėjo aktyviai kovodami dėl kamuolių, tačiau įvairiapusis šapokiečių puolimas – rezultatyvūs prasiveržimai ir taiklūs tritaškiai didino mūsiškių pranašumą 41:25. Trečiajame kėlinyje Adolfo Šapkos gimnazijos krepšininkai išlaikė tendenciją ir toliau tolo nuo varžovų. Subačiaus komanda dar stengėsi kovoti, tačiau galingai kamuolį trečio kėlinio viduryje iš viršaus įdėjęs Aras Bražiūnas galutinai palaidojo visas varžovų viltis. Ketvirtojoje rungtynių dalyje beliko tik sutvarkyti visus formalumus. Nuaidėjusi rungtynių sirena skelbė, jog šapokiečiai pasiekė pergalę rezultatu 89:51, todėl tapo aišku, kam bus įteikti šio turnyro aukso medaliai.

Šiose rungtynėse vėl išsiskyrė A. Bražiūnas, surinkęs 19 taškų. Nuo jo per daug neatsiliko ir K. Legenis (18 tšk.), D. Treinys (14 tšk.) bei M. Šapoka (11 tšk.).

Po šio mačo gimnazijos sporto salėje gausiai susirinkę krepšinio mylėtojai turėjo gailmybę išvysti įspūdingą reginį – „Gražiausio dėjimo“ konkursą, kuriame Utenos garbę gynė Rytis Puodžiukas ir Dovydas Treinys. Abu jie pademonstravo puikių dėjimų, tačiau tądien Dovydas pasirodė kiek geriau – jis iškopė į konkurso finalą. Deja, po atkaklios kovos jam teko pripažinti vieno iš Kupiškio gimnazistų pranašumą ir šapokietis buvo priverstas pasitenkinti antrąją vieta.

Paskutinėse turnyro rungtynėse susitiko šeimininkai – L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazistai bei Subačiaus krepšininkai. Nors pirmuosius du kėlinius vyko atkakli kova, antrojoje mačo dalyje kupiškėnams pavyko palaužti Subačiaus krepšininkus. Šeimininkai šiame turnyre pasidabino sidabro medaliais.

Oficialiąją turnyro dalį savo sveikinimu atidarė Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas. Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, o kiekvienai komandai buvo įteiktos atitinkamų vietų taurės: uteniškiai turnyre užėmė pirmąją vietą, antrieji liko Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus krepšininkai, bronzos medaliais pasidabino Subačiaus gimnazistai. Po oficialiosios dalies visi turnyro dalyviai turėjo progą pabendrauti, susipažinti bei įsiamžinti bendroje nuotraukoje.

Sveikiname A. Šapokos gimnazijos krepšininkų komandą: Arą Bražiūną, Rytį Puodžiuką, Karolį Legenį, Dovydą Treinį, Joną Matuliauską, Matą Šapoką, Nerijų Malinauską, Edviną Sirgedą ir mokytoją Rimvydą Vaitkų, kuriems linkime tolimesnės sėkmės sportiniame kelyje!