Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pakvietė bendrojo lavinimo mokyklas, kartu paminėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną – rugsėjo 23-iąją. Šių metų akcentas – simbolinė knyga – „Lietuvos žydų gyvenimas ir tragedija".

Pilietinės iniciatyvos metu siekta supažindinti mokinius su istoriniais faktais: paaiškinti jaunajai kartai apie Lietuvoje gyvenusią žydų bendruomenę, apie jų kultūros savitumą, papasakoti apie tragišką šios tautos likimą nacių okupuotoje Europoje ir Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Labai svarbu, kad mokiniai suvoktų, jog Holokaustas – masinis žydų žudymas – nėra vien Paneriai, Kauno IX fortas ar kita masinė žydų žudynių vieta. Holokaustas, kaip tragedija, yra Lietuvoje gyvenusių žydų – Lietuvos piliečių netektis. Už visų skaičių, kurie rodo nužudytus Lietuvoje žydus – pirmiausia yra žmonės su vardais, asmeninėmis istorijomis, pomėgiais, gabumais, socialine padėtimi.

Adolfo Šapokos gimnazistai per pilietinio ugdymo pamokas prisijungė prie respublikoje organizuojamos akcijos sukurti knygą apie žydų gyvenimą ir tragediją.

Akcijos akimirkos: