Apie gimnaziją

Gimnazijos atributika

Utenos Adolfo Šapokos gimnazija – trečios pakopos vidurinė mokykla, sudaranti sąlygas pirmose ir antrose gimnazijos klasėse mokiniams pasirinkti dalykų modulius pagal poreikius ir galimybes, o trečiose ir ketvirtose gimnazijos klasėse mokytis pagrindinių dalykų pagal individualų planą.

1996–2008 metais gimnazijai vadovavo direktorius Minius Žiulys, pavaduotojos ugdymui Alvyda Ambraškienė ir Nijolė Šulgienė, pavaduotojas ūkio reikalams Danielius Grašys. Nuo 2009 m. vasario 27 d. gimnazijai vadovauja Saulius Brasiūnas.

Pradžioje tai buvo Utenos Aukštakalnio vidurinė mokykla, kuriai 1994 metais suteiktas gimnazijos klasių statusas. Nuo 1996 metų rugsėjo 2 d., pastačius naują pastatą, gimnazija pradėjo savo veiklą kaip Utenos vidurinė mokykla ir vadinosi Utenos vidurinė mokykla-gimnazija, o 1997 m. gegužės 14 d. Utenos rajono tarybos sprendimu jai suteiktas Adolfo Šapokos vardas.

Gimnazijoje yra trys informatikos kabinetai, biblioteka, skaitykla, trys fizikos, du chemijos kabinetai. Dėstoma taikomoji ekonomika, psichologija, filosofijos pagrindai, integruotas ekologijos ir sveikos gyvensenos kursas, teksto analizės ir interpretacijos pradmenys, moksleiviai turi galimybę bendradarbiauti su aukštųjų mokyklų dėstytojais, kurie mūsų mokykloje veda praktinius seminarus.

Gimnazijoje vyksta daugybė valstybinių, istorinių ir kultūrinių švenčių. Netradiciškai minime valstybines ir istorines šventes: Konstitucijos dieną, Lietuvos kariuomenės dieną, Sausio 13-ąją, Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, Genocido dieną ir kitas. Ieškome įvairesnių, šiuolaikiniam jaunimui patrauklių formų, neapsiribodami kalbomis aktų salėje. Mokslo metus pradedame Mokslo diena, rengiame Gimnazijos šventę, krikštijame pirmokus, įspūdingai sutinkame šv. Kalėdas, švenčiame dvyliktokų šimtadienį, Žemės dieną. Tradiciniais tapo mokytojų ir mokinių krepšinio šou prieš šv. Kalėdas, teatro sezonas nuo spalio iki kovo mėnesio ir kiti renginiai.

Gimnazijoje vyksta daug kultūrinių-pažintinių renginių: susitikimų su įdomiais žmonėmis, poezijos vakarų, teatralizuotų diskusijų, veikia debatų klubai anglų ir lietuvių kalbomis, organizuojami koncertai, viktorinos, konkursai, atviros pamokos aktų salėje ir kt. Visas mokyklos šventes vienija bendras bruožas: į jas atėję žmonės nėra tik žiūrovai, klausytojai ar stebėtojai, o tampa aktyviais dalyviais.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje veikia ekologinių tyrimų laboratorija „BIOS“, ekologijos klubas „Viola“, kuriame dirba gimnazijos bei kitų miesto mokyklų moksleiviai, sporto klubas „Utenėlė“, debatų klubas, teatrinė studija, repetuoja instrumentinė grupė, keletas meninių kolektyvų. Tradicija tapo nuolatinės dailės parodos mokyklos galerijoje. Aktyvėja mokinių savivaldos institucijos.

Gimnazistai leidžia laikraštį „Paupėja“, veikia moksleivių mokslinės kūrybos draugija. Mokytojos Birutės Kairienės rūpesčiu įkurtas Adolfo Šapokos atminimo kambarys, kuriame sukaupta autentiška medžiaga apie žymųjį istoriką.