Tarpmokyklinis ekologijos klubas „Viola“

Utenos rajono tarpmokyklinis aplinkotyros klubas „VIOLA“ įkurtas 1996 m. kovo mėn. ir įregistruotas savivaldybėje kaip NVO struktūra. Adolfo Šapokos gimnazijos vadovybės pagalbos dėka būstas klubinei veiklai buvo įkurtas 312 patalpoje. Savaime suprantama, kad didžiąją dalį klubiečių sudaro tos pačios mokyklos moksleiviai.

Dirbame keturiomis kryptimis – aplinkotyra, gamtosauga, žiniasklaida, meninė raiška.

Klubui vadovauja visuomeninis koordinatorius, renkama prezidentūra ir valdyba, yra grupė konsultantų. Kadangi moksleivių interesai įvairūs, sudaromos veiklos grupės.

1998 m. labiausiai linkusiems tyrinėti buvo įkurta „VIOLOS“ klubo struktūrinė dalis – Utenos rajono jaunųjų gamtos tyrinėtojų trimetė mokyklėlė (UJGTM), kurią lanko daug violiečių – A.Šapokos gimnazijos moksleivių.

Dideli talkininkai klubui ir UJGTM yra „VIOLOS“ klubo garbės nariai, kuriuos valdybos nutartimi skelbiami daugiausiai nuopelnų turintys violiečiai. Jiems suteikiama galimybė išlikti „VIOLOS“ klubo nariais – konsultantais ir padėjėjais.

Savaime atsiranda violiečių sąveikos modelis. Ši reikšminga sąveika tarsi raktas atveria galimybes visapusiškai asmenybei bręsti, profesinei orientacijai.

Tuo galima įsitikinti pavarčius periodiškai violiečių pastangomis leidžiamo laikraščio numerius. Taigi šiuo metu „VIOLOS“ klubo narius sudaro: klubiečiai, klubiečiai – UMGTM, garbės nariai, konsultantai.

Klubo veikla >>