Company Logo

Egzaminatorius

Gimnazijoje naudojama šiuolaikiška ir efektyvi internetinė sistema, padedanti mokytojui ruošti, o mokiniams ruoštis brandos egzaminams

Projektas „TŪM II“

Dabar prisijungę

Dabar svetainėje 39 svečiai (-ių) ir narių nėra

steam

Pilietiškumo pamokos

Tarptautinė tolerancijos diena Lapkričio 16-oji. Ją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 metų, kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Lietuvoje anksčiau ir dabar susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. Netolerancijos pavyzdžių yra ir vertinant istorinę praeitį bei istorines asmenybes.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šių metų Tarptautinės tolerancijos dienos simboliu parinko Tolerancijos laivą. Laivas plaukia, juda, keičia kryptį kaip ir žmogus. Kiekvieno žmogaus laivas yra „kitoks“' ir jį plukdome skirtinga kryptimi. Plaukdami gyvenimo keliu, sutinkame laivus, nepanašius į mūsų: kitokių spalvų, kitokios konstrukcijos, skirtingų dydžių, su skirtingomis burėmis. Kaip tada elgiamės: juos aplenkiame, šaliname iš savo kelio, nekreipiame jokio dėmesio, o gal pamojuojame iš tolo, ar užmezgame draugystę, o gal paleidžiame strėles. Laive, kaip ir gyvenime, susitinka skirtingi žmonės, kurie gali vienas kitam nepatikti, tarp jų gali nebūti bendrų interesų ar simpatijos, bet jie turi plaukti kartu, vienas kitą toleruoti, nes nėra kitos išeities – visi yra viename laive. Gyvename viename dideliame erdvėlaivyje „Žemė“ ir labai lengvai priimame bendraminčius, mums patogius bendrakeleivius, o į „kitokius“, dalis mūsų, žiūrime su nepasitikėjimu – t. y. netolerantiškai. Senajame Testamente, Pradžios knygoje, minimas laivas – Nojaus arka, į kurį Nojus Dievo patarimu paėmė savo vaikus ir visų gyvūnų po porą, kad neišnyktų įvairios jų rūšys. Šiame Nojaus laive visi turėjo gyventi tolerantiškai ir – nežiūrint skirtumų – sugyventi taikiai. Šis pavyzdys iš Šventojo rašto parodo tolerancijos reikšmę – pakantumą kitokiam, kurio, analizuodami pavyzdžius iš istorijos ir mūsų kasdienio gyvenimo situacijų pasigendame.

Pilietiškumo renginių, vestų Adolfo Šapokos gimnazijoje tikslai buvo:

• išsiaiškinti bei prisiminti žodžio Tolerancija reikšmę;

• aptarti, ar gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius prisimename;

• prisiminti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius, kuomet netolerancija kitai tautai, socialinei grupei ar kitaip mąstančiam peraugo į atvirą priešiškumą ir žmonės buvo kankinami, įkalinami ir žudomi) ir rasti tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime.

Pilietinio ugdymo pamokų metu mokiniai darė mažus laivelius iš popieriaus. Ant pagamintų laivelių užrašė mintis apie Toleranciją. Dalyvavo Europos parlamento nario Leonido Donskio biuro organizuoto rašinio „Ar turime toleruoti netolerantiškus“ konkurse. Tolerancijos dienos paminėjimo svarbiausias akcentas buvo debatai „Tolerancija, nenujaučianti savo ribų, prilygsta abejingumui“. Mokykloje pagamintus laivelius gimnazistai padalino mokiniams bei kitiems bendruomenės nariams.

Mokyklos skaitykloje buvo pristatytas projektas „Pro Azerbaidžano langą“. Šis projektas įrodė, kad tarp žmonių iš skirtingų kultūrų egzistuoja draugystė.

Nazly Gulijeva 4e

Pamokų akimirkos:

Mes — VU partneris

vu 2005 m. su Vilniaus universitetu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Paieška

VILNIUS TECH klasė

vgtu
Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įsteigta VILNIUS TECH klasė
Prašymas dėl priėmimo į VILNIUS TECH klasę

Pamokų laikas

1.  8.008.45

2.  8.559.40

3.  9.5010.35

4.  11.0011.45

5.  12.0512.50

6.  13.0013.45

7.  13.5514.40

8.  14.4515.30

Abituriento atmintinė

Lietuvos moksleivių sąjunga kartu su NEC ir LAMA BPO parengė atmintinę abiturientams

Erasmus+ LELETO leidinys
leleto leleto

.




© 2005–2017 Utenos Adolfo Šapokos gimnazija