Baltarusių viešnagė

Vykdant projektus „Metodo „Debatai“ realizavimas švietimo sistemoje“ ir „Nacionaliniai Lietuvos ir Baltarusijos muziejai“, numatytus bendradarbiavimo sutartyje tarp Minsko miesto 7-osios gimnazijos ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos, balandžio 29–gegužės 2 d. mūsų gimnazijoje lankėsi 7-osios gimnazijos anglų kalbos mokytoja SVETLANA SEDZIUKEVICH ir Debatų klubo vadovė, anglų kalbos mokytoja ALENA STEFANOVICH bei 7 gimnazistai. Viena diena vėliau, balandžio 30-ąją prie svečių prisijungė Mogiliovo srities Osipovičių rajono savivaldybės švietimo, sporto ir turizmo skyriaus mokymo-metodinio kabineto vadovė NATALLIA PANFILOVICH, Mogiliovo srities Osipovičių vidurinės mokyklos Nr. 2 direktorius ANDREI LIANCHEUSKI, Mogiliovo srities Osipovičių vidurinės mokyklos Nr. 2 mokytoja NEANILA TSYHANOK. Su Osipovičių rajonu šapokiečiai vykdo bendradarbiavimo projektą „Lietuvos nepriklausomybės atstatymo 25-etis“.

Viešnagės metu baltarusiai gimnazistai gyveno Adolfo Šapokos gimnazijos mokinių šeimose. Turiningos programos metu svečiai buvo supažindinti su gimnazijos tradicijomis, pasiekimais ir laimėjimais, mokinių savivalda, ugdymo programa, lankėsi istoriko Adolfo Šapokos atminimo kambaryje, susipažino su gimnazija. Mogiliovo srities Osipovičių rajono savivaldybės švietimo, sporto ir turizmo skyriaus mokymo-metodinio kabineto vadovė NATALLIA PANFILOVICH susitikimo su gimnazijos vadovais ir mokytojais metu apibendrino tarptautinės email-konferencijos „Ugdymo kokybė: problemos ir perspektyvos“, vykusios 2015 m. kovo–balandžio mėnesiais, rezultatus. Ją organizavo Mogiliovo srities Osipovičių rajono savivaldybės švietimo, sporto ir turizmo skyrius. Konferencijoje dalyvavo bei savo straipsnius publikavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokytojai Stasys Kirdeikis, Antanas Budvytis, Inga Šulcienė, Audrutė Zarankienė, Jolita Baltuškienė ir Daiva Dūdėnienė.

Turiningos kultūrinės pažintinės programos, kurioje buvo akcentuojama Lietuvos valstybės valdymo ir valdovų istorija, metu svečiai aplankė Utenos kraštotyros muziejų, susipažino su Utenos krašto istorija. Gegužės 1 dieną kartu su kolegomis iš Utenos vyko į Ukmergės rajone Taujėnuose esantį Radvilų dvarą, apžiūrėjo parką ir žiemos sodą. Svečius neprastai nuoširdžiai pasitiko ir supažindino su istorija pati dvaro ponia, buvusi mokytoja p. Vida Stackevičienė. Išvykos metu buvo aplankyta tarpukario Lietuvos prezidento Antano Smetonos gimtinė Užulėnio kaime, prezidento dvaras ir Antano Smetonos įkurta mokykla Užulėnyje. Vėliau Dubingių piliavietėje, LDK didikų Radvilų kapavietėje, su LDK didikų, nekarūnuotų Lietuvos valdovų, šeimos istorija bei archeologiniais kasinėjimais, kuriuose jau keletą metų dalyvauja ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazistai, svečius supažindino Vilniaus Universiteto Komunikacijų fakulteto prodekanas dr. Rimvydas Laužikas. Gražų įspūdį paliko apsilankymas Dubingių žirgyne. Šios kelionės metu kaip garbės viešnia ir bendradarbiaujanti partnerė dalyvavo ir Utenos rajono Užpalių gimnazijos mokytoja Auksė Žilinskienė. Gegužės 2 d. svečiai aplankė Vilnių, Lietuvos sostinę. Išvykos metu mokytojai ir mokiniai iš Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bei Baltarusijos dalyvavo ekskursijoje po Prezidentūrą, susitiko su LEU dėstytoja doc. dr. Vida Kniūraite, susipažino su Vilniaus senamiesčio istorija.

Į savo šalį baltarusiai grįžo ne tik praturtėję dvasiškai, bet ir pasisėmę įdomios patirties, kurią žadėjo pritaikyti savo veiklose.

Viešnagės akimirkos: