Išvyka į Baltarusiją

2015 m. spalio pabaigoje, moksleivių atostogų metu pagal bendradarbiavimo sutartį Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai ir mokytojai vyko į Baltarusijos Minsko miesto 7-ąją gimnaziją. Išvykos metu buvo bendrai vykdomi tęstiniai projektai „Debatų metodo realizavimas švietimo sistemoje“ ir „Lietuvos ir Baltarusijos muziejai“. Šių projektų metu mokiniai dalyvavo tarptautinio, kasmetinio debatų čempionato atidaryme, kur turėjo progą susitikti ir bendrauti su debatininkais iš Baltarusijos, Latvijos, Jakutijos. Taip pat išvykos dalyviai aplankė draugiškos Minsko miesto 7-osios gimnazijos naujai atidarytą istorinės atminties kambarį, skirtą vaikų veiklai per Antrąjį pasaulinį karą Baltarusijoje. Atminimo kambaryje gimnazijos mokiniai, minskiečiai, papasakojo mūsų mokytojams ir mokinams apie antrojo pasaulinio karo eigą ir vaikų žygdarbius Baltarusijoje, parodė turimus eksponatus. Mokytojai ir mokiniai iš abiejų gimnazijų dalinosi patirtimi, apžiūrėjo atnaujintus, modernizuotus kalbų kabinetus, mokinių darbus pagal bendras bendradarbiavimo veiklas 2015 m. Taip pat šios kelionės metu mokytojai ir mokiniai buvo pakviesti susipažinti su Lietuvos ir Baltarusijos bendru LDK laikotarpio istoriniu paveldu bei Baltarusijos valstybingumo istorija. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai ir mokytojai, lydimi Minsko miesto 7-osios gimnazijos mokytojų, aplankė Nesvyžiaus, Miro ir Naugarduko pilis, valstybingumo muziejų Baltarusijos Prezidentūroje, Nacionalinę Baltarusijos biblioteką.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinių ir mokytojų grupei vadovavusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alvyda Ambraškienė padėkojo Minsko miesto gimnazijos bendruomenei už gražų, nuoširdų ir šiltą priėmimą. Minsko miesto 7-osios gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Liudmila Nazina kartu su mokytojomis Svetlana Sediukevič, Aliona Stefanovič ir kt. džiaugėsi jau septintus metus trunkančiu bendradarbiavimu ir pasiektais gražiais projektinės veiklos rezultatais, užsimezgusia draugyste tarp mokyklų, mokinių ir mokytojų.

Labai smagu, kad projekto veiklose dalyvavo ir kaip nepriklausomas ekspertas vertino Lietuvos ir Baltarusijos gimnazijų bendradarbiavimo veiklas LEU dėstytoja, docentė, istorijos mokslų daktarė Vida Kniūraitė.

Išvykos akimirkos: