Studijos užsienyje

Tarptautinė organizacija Dream foundation Lietuvos mokiniams siūlo pasinaudoti studijų galimybėmis užsienyje. Net 30 universitetų iš 14 pasaulio šalių mokiniams atveria:

• Tarptautines mokymosi aplinkas;
  • Kitokias studijavimo patirtis;
  • Nemokamo mokslo galimybes Danijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių universitetuose;
  • Galimybės į tarptautines stipendijas;
  • Naujus draugus iš viso pasaulio;
  • Keliavimo ir naujų pasaulio kraštų atradimo džiaugsmą;
  • Anglų, vokiečių ar prancūzų kalbos įgūdžių gerinimą;
  • Neįkainojamos patirties galimybes.

Susidomėjusius kviečiame apsilankyti Dream foundation interneto puslapyje (http://dreamfoundation.eu) ir apie siūlomas galimybės sužinoti daugiau.

Dream Foundation – tai tarptautinė pelno nesiekianti organizacija, kuri siekia padėti jaunimui įgyvendinti jų svajones.

Pagrindinis mūsų tikslas – kurti galimybes, teikti informaciją ir remti studijas užsienyje, kur žmonės gali įgyti reikiamų įgūdžių, žinių ir informacijos, kuri bus naudinga ateityje.

Studijos užsienyje nekainuoja aukso puodo

Pranešimas spaudai

2010 04 19

Paprastai, žmonės galvoja, kad studijos užsienyje kainuoja daug ir yra neįkandamos. Remiantis „Dream Foundation“ patirtimi, daugybe atveju studijos užsienyje apsimoka labiau negu studijos gimtojoje šalyje.

Pavyzdžiui, Danijoje ES/EEE studentams mokslą apmoka valdžia, todėl jis nemokamas. Kitose šalyse, pvz., Nyderlanduose ar Belgijoje, mokestis už mokslą gana mažas (800–1600 eurų per metus). O Jungtinėje Karalystėje, kuri pritraukia daug studentų iš užsienio, suteikiamos geros sąlygos studentų paskoloms gauti, kuriomis galima užmokėti už mokslą.

„Taigi, gali būti, kad gimtojoje šalyje už mokslus tenka mokėti gana daug ir reikia prasimanyti pinigų, o tuo tarpu jūsų draugai studijuoja užsienyje, gauna puikų išsilavinimą, įgyja patirties ir randa pažįstamų visame pasaulyje“, – sako „Dream Foundation“ atstovė Lietuvoje Rita Šakinytė-Petrovė.

Žinoma, yra labai brangių privačių mokyklų, kuriose taip pat galima mokytis, bet jeigu nori studijuoti užsienyje, o finansinė padėtis nėra labai gera, galima rinktis iš daugybės puikių universitetų, kur mokslas nekainuoja nieko arba mokestis yra mažas.

„Visada gerai būtų pasitaupyti pinigų prieš važiuojant į užsienį, bet, priklausomai nuo universiteto, galima gauti ir stipendiją. Kiekvienas, besidomintis studijomis užsienyje, gali susisiekti su „Dream Foundation“, nes mes patariame studentams turintiems finansinių sunkumų,“ – tęsia R. Šakinytė-Petrovė.

„Dream Foundation“ pagrindinis prašymo pateikimo terminas – gegužės 1d., o mokestis už prašymą – 70 litų. Siūlome studijuoti beveik 30 aukštojo mokslo institucijų, kuriose galima rinktis iš daugiau negu 1500 programų, dėstomų anglų kalba. Norėdami padėti studentams ir palengvinti prašymų pateikimo eigą, įkūrėme tinklavietę www.dreamfoundation.eu.

Kita informacija

Ne už kalnų vasaros atostogos ir pats laikas pagalvoti, kaip jas praleisti ne tik linksmai, bet ir turiningai. Organizacija „Vokiečių jaunimas Europoje“ (djo - Deutsche Jugend in Europa <http://www.djo.de/cms/front_content.php>) siūlo vaikams ir jaunimui nuo 10 iki 18 metų amžiaus 10 dienų trukmės vokiečių kalbos stovyklą pačioje Vokietijoje su kitais dalyviais iš skirtingų Europos valstybių (pagrinde Ukraina, Rusija, Pabaltijo šalys). Plačiau >>