Tarptautinis debatų čempionatas Minske

2016 m. spalio mėn. 30 d.–lapkričio 4 d. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai Augustas Žvirblis ir Gediminas Kazokas kartu su mokytoja Daiva Dūdėniene dalyvavo tarptautiniame debatų čempionate „Polemikos menas“ Minske (Baltarusija), kuriame dalyvavo debatininkai iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Jakutijos, Vilniaus Santaros gimnazijos. Šiame čempionate debatai vyko rusų ir anglų kalbomis pagal K. R. Popperio debatų stilių. Renginį organizavo Minsko 7-oji gimnazija su kuria Utenos Adolfo Šapokos gimnazija bendradarbiauja jau 8 metus.

Augustas Žvirblis ir Gediminas Kazokas čempionate debatavo mišrioje komandoje su debatininke Polina Beine iš Baranovičių 1-osios gimnazijos. Debatuojama buvo šiomis temomis: „Turėtume skatinti kiberžaidimų populiarėjimą“ ir „Pasisakome už Marso kolonizavimą“. Anglų kalba šiame turnyre debatavo iš viso 20 komandų. Mūsų komanda užėmė 5-ąją vietą. Augustas Žvirblis bendroje kalbėtojų įskaitoje pelnė 4-ąją vietą, o Gediminas Kazokas – 3-ąją. Sveikiname nugalėtojus.

Šios išvykos metu mokinai taip pat dalyvavo mokomojoje pažintinėje ekskursijoje į Slonimo miestą, Kosavoje aplankė žymaus 1794 m. sukilimo vado T. Kosciuškos tėviškę, dvarponių Puslovskių dvarą, Ružanuose – LDK Didžiojo etmono Leono Sapiegos dvarą.

Apie debatus Minske rašyta: https://www.svietimas.utena.lm.lt/TVS/naujienos/1-naujienos/1661-tarptautinio-debat-empionato-minske-dalyviai.

Debatų akimirkos: