Debatai, skirti Tarptautinei antikorupcijos dienai

Gruodžio 9 d. paskelbta Tarptautine antikorupcijos diena, todėl ta proga mūsų gimnazijos mokiniai gruodžio 18 d. vyko debatuoti į draugiškus debatus Visagino „Verdenės“ gimnazijoje su šios mokyklos mokiniais. Debatų tema – „Bausmės už kyšininkavimą turėtų būti sugriežtintos“. Mūsų gimnazijos Debatų klubo nariai – Joris Laurinavičius, Asta Dirmaitė ir Gediminas Kazokas, lydimi gausaus debatininkų-sirgalių būrio, – debatavo su priešininkų komanda teigiančiųjų pozicijoje Pasaulio moksleivių debatų čempionato stiliumi (WSDC stiliumi, debatai su pastabomis), nagrinėjo kyšininkavimo priežastis, būdus, pateikė siūlymus, kaip galima būtų kovoti su kyšininkavimu. Teigiančiųjų ir neigiančiųjų komandų kalbėtojai pristatė įvairių tyrimų rezultatus, vardino faktus ir skaičius, kurie atspindi kyšininkavimo mastą Lietuvoje. Po karštų pasisakymų buvo nuspręsta, kad bausmės už kyšių davimą ir ėmimą turėtų būti sugriežtintos.

Debatus stebėjo ir Visagino savivaldybės antikorupcijos komisijos pirmininkė Airida Drus. Ji pasidžiaugė, kad jauni žmonės nėra abejingi tokiai opiai temai kaip korupcija, supranta šios problemos mastą ir svarsto apie tai, kaip šią problemą spręsti. Tikimės, kad susitikimai su Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos debatų komandos nariais taps gražia tradicija.

Apie šiuos debatus taip pat galima skaityti Visagino „Verdenės“ gimnazijos tinklalapyje.

Debatų akimirkos: