Tarptautinis debatų turnyras Minske

Debato tema – „Globalinio atšilimo problema turėtų būti prioritetinė lyginant su ekonominiu vystymusi“. Turnyre dalyvavo 22 komandos iš Baltarusijos, Lietuvos, Ukrainos ir Rusijos. Šapokiečiai debatavo rusų ir anglų kalbomis. Nors teko debatuoti ne gimtąja kalba, bet rezultatai buvo puikūs – užimta ketvirtoji vieta, o Aleksandras Kiseliovas dešimtuke geriausių kalbėtojų anglų kalba buvo pripažintas aštuntu.

Šis turnyras buvo naudingas dar ir todėl, kad buvo lavinami kalbėjimo įgūdžiai, susipažinta su kaimyninių šalių kultūra, užmegzti draugiški ryšiai su kitų valstybių bendraamžiais, dalyvauta ekskursijoje po Minską. Ypač mokiniams patiko bendrauti su komanda iš Jakutsko miesto, nes iš tolimo krašto atvykę mokiniai daugiausia žinojo Lietuvos istorijos skaudžiausius įvykius, kadangi jų krašte buvo didžiulės lietuvių tremtinių stovyklos. Buvo nuspręsta, parengti bendrą kultūrinių mainų projektą. Mūsų gimnazistai įsipareigojo padėti įgyvendinti didžiausią jakutų svajonę – pamatyti Lietuvą.

Mūsų gimnazijai Minske atstovavo: Rūta Verbickaitė, Solveiga Stankevičiūtė, Ausma Bernotaitė (debatavo rusų kalba), Karolina Kaušylaitė, Aleksandras Kiseliovas, Greta Maciulevičiūtė ( debatavo anglų kalba).

Tarptautinį debatų turnyrą Minske stebėti ir gilinti šio metodo panaudojimo galimybes ugdymo procese galėjo ir gimnazijos istorijos mokytojos. Kelionės dalyviai dėkoja gimnazijos administracijai ir rajono merui už palaikymą bei finansinę paramą.

Debatininkai tarptautiniame debatų turnyre Minske: