Savanorė iš Austrijos

2012 metais kovo 16 d. Adolfo Šapokos gimnaziją aplankė ir pamoką vedė neeilinis svečias – Nadine Tauchner, savanorė iš Austrijos, dirbanti valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje bei kartu su ja buvusi Austrijos televizijos komanda. Nadine vedė pamoką holokausto Lietuvoje tema. Ji pasakojo daug įdomių istorijų, davė dirbti patiems mokiniams. Mokiniai ne tik įtvirtino žinias apie holokaustą Lietuvoje, bet įgavo patirties bendraujant su užsieniečiais, nes viskas pamokoje vyko anglų kalba. Pamokos pabaigoje daugelis džiaugėsi galimybe pabendrauti angliškai, sužinoti daugiau apie holokaustą Lietuvoje, bei kai kurie mokiniai turėjo šansą duoti interviu Austrijos televizijai.

Austrės įspūdžiai (anglų k.):

On the 16th of March 2012, I was invited to the Utenos Adolfo Šapokos gimnazija to give an overview lecture and the workshop “Perpetrators and Bystanders”. I was accompanied by a German-Latvian camera team making a story for Austrian television about my work in the Vilna Gaon State Jewish Museum. I talked to one class of the 11th grade, with 30 pupils, between 17 and 18 years old. I found the pupils to be very interested in the topic. They were very eager to talk and discuss the different aspects connected to perpetrators and bystanders in the Holocaust. Towards the end of the workshop a lively discussion about the motives of perpetrators and the role of Lithuanians in the Holocaust in Lithuania developed. After the workshop four of the pupils gave an interview to the reporters.

Pamokos akimirkos: