Turininga išvyka

Balandžio 11 d. 2c klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Violetos Karnickienės bei rusų kalbos mokytojos Gražinos Žilinskienės, vyko į turiningą ekskursiją po tris mūsų saugumui bei gerovei svarbias institucijas.

Pirmiausia mokiniai apsilankė Lietuvos ekspertizių centre, kuriame atskirų tyrimų rūšių profesionalai moksleiviams paaiškino, kas yra rašysenos, trasologinės bei fonoskopinės ekspertizės ir kaip jos pritaikomos praktiškai. Po to gimnazistai pasivaikščiojo po keletą centro laboratorijų ir pamatė, kaip tiriamos narkotinės medžiagos bei kiti elementai.

Apsilankę Policijos departamente, moksleiviai sužinojo dalykų, susijusių su tarptautiniu bei nacionaliniu saugumu, pamatė departamento darbo specifiką. Vėliau mokiniai apsilankė laboratorijose, šaudykloje, apžiūrėjo naują policijos automobilį ir sužinojo, kokie prietaisai paslėpti jo viduje.

Kelionę dešimtokai užbaigė Švenčionių rajone esančiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos padalinyje. Gimnazistai ne tik klausėsi muitininkų pasakojimų apie tai, kas gali įvykti neteisėtai peržengus valstybės sieną, bet ir stebėjo vaizdą pro miškuose įmontuotas kameras. Vėliau jiems buvo pristatytas edukacinis filmukas apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą bei nuodugniai paaiškinta, kaip siekti pasieniečio karjeros.

Augustina Barzdaitė

Išvykos akimirkos: