Išvyka į Vilnių

Lapkričio 7 d. 4a ir 4b klasių mokiniai lankėsi Domino teatre, kuriame stebėjo The American Drama Group Europe spektaklį „Dracula“ (anglų kalba).

Nors kūrinio pavadinimas tikrai žinomas, spektaklis žiūrovus nustebino. Originalią Bram Stoke istoriją režisierius perkuria į modernų mitą, užduodantį klausimus apie klimato kaitą ir kaip žmonės kenkia gamtai. Nuo pat pirmosios spektaklio minutės vienas aktorių sudomina žiūrovus, leisdamasis per sausakimšai susirinkusios salės vidurį su didžiuliu kelioniniu lagaminu. Pastatymas nustebina šiuolaikiškumu. Dracula naudojasi Facebook bei kitais socialiniais tinklapiais, veikėjai susirūpinę klimato kaita bei ekologišku gyvenimo būdu, skatina važinėti dviračiais, naudoti atsinaujinančią energiją. Taip pat spektaklyje ironiškai vaizduojama alkoholio, narkotikų bei galingų motociklų sukeliamas pavojus. Pasirodymas atskleidžia šiandienines pasaulio problemas, yra šiuolaikiškas, komiškas ir puikiai suprantamas dėl aiškios ir nesudėtingos aktorių anglų kalbos.

Po spektaklio abiturientai apsilankė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, rugsėjo 1 dieną atvėrusioje duris po rekonstrukcijos. Nacionalinė biblioteka tapo atvira, joje atsirado 400 individualių darbo vietų ir daugiau inovacinių erdvių, skirtų netradiciniams projektams, bendravimui ir kūrybai.

Išvykos akimirkos: